Nordic Walking stezky Pozořice

Doposud je natrasováno 9 stezek. Začínají i končí u hřiště na Oulehlách v Pozořicích, což je vhodný výchozí bod k setkávání walkerů a je zde možno provozovat instruktáž, cvičení před výšlapem a strečink po tréninku. Prohlédněte si všechny trasy, na konci seznamu čeká bonus. :-)


3 krátké rychlotréninkové trasy

Šmigula sprint

3,5 km

Tréninkový okruh Nordic Walking / Running pro rychlé odbytí denní dávky kondice nebo lehká trasa pro začátečníky s výhledem na Pozořice a okolí od hrušky Šmiguly

Neužilka

3,5 km

Trénikový okruh Nordic Walking s mírným převýšením pro udržení fyzičky, částěčně vedená Stezkou Františka Neužila (inspirace k projití celé této stezky)

Deathill

5 km

Tréninkový okruh s velkým převýšením — kopcem na vyplivnutí plic. Prostě kopec "Smrťák".

3 středně dlouhé kondiční trasy

Rékovím

6 km

Stezka vhodná pro podzimní odpoledne. Po začátku lese se do cíle dochází po poli, tedy po západu slunce dojdete vždy ještě bez čelovky — vhodné pro ty, kteří jezdí pozdě z práce. Trasa s táhlým kopcem a dochůzkou po rovince, za odměnu.

Královská

6,3 km
Stezka pro nenáročné, zajímavá tím, že od poloviny vede mírným, ale neustýlým stoupáním. Vydání energie je tedy nenápadné, ale vytrvalé.

Vildenberk

6,5 km

Oblíbená trasa místních walkerů. Trasa nejdříve vede mírným stoupáním, v půlce je krátký tréninkový kopec. Druhá polovina trasy vede za odměnu stále mírně s kopce. Pro výletníky je zde řada odboček ke studánkám. Pocta Lichtensteinským lesním cestám.

3 výletní trasy

LSD

9 km

Tradiční běžecká trasa — Lesní Sokolská Devítka — hold pozořickým Sokolům.

Pěnová

10,5 km

Okružní trasa přes Kovalovice a Sivice. Zajímavá i tím, že zčásti vede i po pevných površích — lze tedy vyzkoušet techniku Nordic Walking s botičkami na holích. A odměnou jsou 4 zastávky na občerstvení (Kovalovický biotop, sivický pivovar Beer Daddy, hospůdka u Slona a Bar u Žárovky). Proto Pěnová. Pak lze tuto stezku označit za celodenní.

Jelenice

10,5 km

Výborná a oblíbená trasa kolem chaty Jelenice. Protože vede převážně po zpevněném povrchu, slouží jako trasa pro trénink techniky i rychlosti (bez překážek). Je vhodná ale i v době, kdy je mnoho lesních cest díky sněhu či bahnu neschůdných.

Bonus!

Všechny trasy si můžete projít i obráceně, pak jich budete mít osmnáct! :-)